CZY WIESZ, ŻE...

 

- Glazurowanie to metoda mrożenia łososia? -

 

Glazurowanie to otoczka z lodu, dzięki której łosoś zachowuje pełnię doskonałego smaku i nie traci składników odżywczych. Glazurowane łososie muszą posiadać na etykiecie informację o tym, ile glazury zawierają. Jej ilość zgodnie z dobrą praktyką produkcyjną nie powinna przekraczać 10 procent.

 

Stosuje się̨ dwie techniki glazurowania: natryskową i immersyjną.
 Metoda natryskowa polega na spryskaniu zamrożonej ryby wodą o temperaturze 2-3°C. Natomiast metoda immersyjna, polega na dwukrotnym zanurzeniu zamrożonej ryby w wodzie schłodzonej do 2-3°C w odstępie 30-sekundowym.

 

Od 13 grudnia 2014 r. glazury nie wolno wliczać do składu produktu oraz do jego masy netto. Jest to wymóg Rozporządzenia (UE) Nr 1169/2011. Tym samym producenci muszą umieszczać na opakowaniu informację o masie netto bez glazury.

 

W ofercie Mowi znajdą Państwo mrożone filety z łososia, mrożone plastry łososia wędzonego na zimno a także mrożone ścinki z łososia wędzonego na zimno.

 

- Ryba może mieć certyfikat? -

 

Konsumenci coraz częściej przywiązują wagę do pochodzenia ryb i bezpieczeństwa zdrowotnego związanego z ich konsumpcją. Jeśli chcemy być pewni że łosoś, którego serwujemy naszym Klientom pochodzi z bezpiecznych ale też przyjaznych rybom łowisk sprawdźmy czy posiada certyfikat.

 

Najważniejsze międzynarodowe certyfikaty dotyczące hodowli i połowu ryb to:

  • Certyfikat MSC (Marine Stewardship Council) na produktach rybnych i owocach morza gwarantuje, że dana ryba pochodzi ze zrównoważonych połowów, które spełniają surowe normy środowiskowe. 
  • Certyfikat ASC (Aquaculture Stewardship Council) w przypadku ryb hodowlanych daje nam pewność, że kupowany przez nas łosoś został wyhodowany w sposób przyjazny dla środowiska.

 

Robiąc zakupy wybieraj certyfikowane łososie oferowane przez firmę Mowi.

- produkujemy własną karmę? - 

 

Mowi jest jedyną firmą na świecie produkującą własną zdrową i ekologiczną karmę dla łososi. W skład karmy wchodzą niezbędne dla ryby składniki odżywcze takie jak białko, kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy i minerały. Białka i tłuszcze zawarte są w mączce rybnej i w tłuszczu rybnym, a także w białku i olejach roślinnych. Źródłem węglowodanów w karmie są pszenica i kukurydza, które pochodzą w pełni z certyfikowanych upraw.

 

- możesz identyfikować swojego łososia? -

 

Polityka Rybna, która narzuca na producentów i przetwórców ryb i owoców morza obowiązek pełnej identyfikowalności surowca. W praktyce polega to na możliwości dotarcia do informacji w jakim obszarze dana ryba została złowiona, kiedy miało to miejsce oraz jak i kiedy wyprodukowano dany produkt.

Mowi monitoruje cały proces łańcucha dostaw począwszy od pokarmu dla łososi, aż do gotowego produktu. Nasze standardy produkcyjne i systemy zarządzania jakością pozwalają nam zapewnić bezpieczeństwo produktów oraz najwyższą jakość, jakiej nasi klienci od nas oczekują.

Dzięki czemu masz pewność, że łosoś dostarczony do Twojej restauracji przez Mowi jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim bezpieczny, wolny od konserwantów, poddany wieloetapowym kontrolom jakości.

 

Nasz łosoś to gwarancja bezpiecznej żywności.

 

- JEDZENIE ŁOSOSIA POPRAWIA PAMIĘĆ I ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE? -

 

Według badań kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte m.in. w łososiu są niezwykle ważne dla zachowania zdrowia mózgu, zapobiegają między innymi rozwojowi Alzheimera. Sprawiają również, że komórki mózgowe pracują na optymalnym poziomie i tym samym zwiększają możliwości i wydajność mózgu.